24.11.2017 r.

 

 

                          flag yellow low     mazovia   ksow   prow 2014 2020

Rowerem nad Wkrę to jeden z ostatnich projektów zrealizowanych przez Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „NASZA WKRA”. Projekt powstał przy wsparciu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i ma na celu turystyczną promocję obszarów wiejskich. W ramach projektu powstała drukowana i mobilna wersja mapy turystycznej z wytyczonym szlakiem rowerowym. Swoim zasięgiem mapa obejmuje Ciechanów, Mławę, Radzanów i Strzegowo. Mapa w wersji papierowej będzie dostępna już wkrótce. Mapę w wersji mobilnej można pobrać i zainstalować już dziś. Wersja mobilna mapy została przygotowana w oparciu o znany program KaMap.

KaMap to nawigacja turystyczna i rowerowa oraz mapy turystyczne na smartfony, tablety, smatwatche z systemem Android i Windows Phone oraz komputery stacjonarne. KaMap pracuje na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, Windows Phone, Windows XP, Vista, 7, 8 oraz Windows CE i Mobile (nawigacje samochodowe). System przeznaczony jest dla: turystów, rowerzystów, żeglarzy, grzybiarzy oraz osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Z aplikacji mogą korzystać osoby słabo znające się na mapach oraz eksperci szukający zaawansowanych opcji. Program umożliwia wygodną pracę na dużych monitorach, planowanie wycieczek, rysowanie tras do przejścia i wysłanie tych tras poprzez Internet na urządzenia z mobilną wersją KaMap’a.

Serdecznie zachęcamy do pobrania instrukcji instalacji programu i mapy „Rowerem nad Wkrę”  instrukcja instalacji programu i mapy na PC.

oraz instrukcja instalacji programu na smarfonach.

 

 

Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry NASZA WKRA w ramach wsparcia z KSOW zrealizowało operację pt. Szlak rowerowy „Rowerem nad Wkrę” – turystyczną promocją wsi. Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach i wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się, jako Partner KSOW.